Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Online Photoshop  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Nick Değişikliği
Nick'imi değiştirmek istiyorum.
Nick'imi değiştirmek istiyorum!
100'Den Geriye Sayma
Burda kopak(Düzenli)
Rodrigez Kaçar...
Kaka geri dondu ;)
Mybb Sitem İçin Logo Çalışmam
Photosop :(
Yeniden Merhaba
Cuma 01 Şub. 2013, 23:53
Cuma 01 Şub. 2013, 21:29
Cuma 01 Şub. 2013, 21:26
Cuma 01 Şub. 2013, 21:17
Perş. 07 Tem. 2011, 06:16
Çarş. 06 Tem. 2011, 16:18
Salı 05 Tem. 2011, 07:08
Çarş. 29 Haz. 2011, 09:03
Paz 26 Haz. 2011, 11:20
C.tesi 25 Haz. 2011, 05:23

ICF Fan Forum'daki "İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM)" konusunu beğendin mi ? Paylaş.

Konu Başlığı
İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM)
Konun Puanı
Nerdeyim? :: Türkiye :: ATA-TÜRK
Gözle
Paylaş|

İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Palermo
Forum Admini
Rep Kademesi: Forum Admini
Palermo
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1048
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10007
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/10/10
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : İzmir
<b>Lakap</b> Lakap : Ricardo Palermo

İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Vide
MesajKonu: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimeSalı 09 Kas. 2010, 19:50

**
[size=150]Hani “Türk, Öğün, Çalış, Güven” demiştin ya... Biz ilkinde takılıp kaldık. O yüzden çalışmaya vakit kalmadı. Kimselere de (kendimiz dahil) güvenmiyoruz. Seninle övünüyoruz. Adına barajlar, yollar, köprüler yapıyoruz.
Balolar, heykeller, hatalar yapıyoruz. Klipler, zamlar, işkenceler, darbeler... Öyle bir kargaşa yarattık ki senin adına darbe yapanlar, senin adına yönetimde olanları devirip, senin fikirlerinle açıklıyorlar bunu... Ve de devrilenler yine senin fikirlerinle savunuyorlar kendilerini... Herkes seni bir dönemki görüşlerinle tanımlayıp başka başka anlatıyor bize... Asker, demokrat, dindar, ateist, laik, çapkın, milliyetçi... Liste uzayıp gidiyor, biz tartışıp gidiyoruz. Hala “İzindeyiz” ve bu izin hiç bitmeyecek gibi görünüyor. “İzinde” olduğumuzdan kabrine çok ziyaret yaptık, ama sana layık bir film yapamadık. 66 yılda... Belki kimseleri sana benzetemediğimizden, belki parayı denkleştiremediğimizden... Adına yaptığımız köprülere akın akın koşuyor yurtyaşların... İntihar etmek için... Cumhuriyeti emanet ettiğin gençler, polis copundan kafalarını kaldıramaz haldeler. Zorlu savaşlarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinde bugün çetelerin gölgesi var. Dev posterlerini yaptık ama doğru dürüst bir belgeselini yapamadık Ata’m...! Arkandan ağlamaktan gözlerimiz şiştiği için yazılarını, konuşmalarını doğru dürüst bir kitapta toplayamadık. Adına kurduğumuz kültür merkezini yangından koruyamadık. Senin adına iktidara el koyanlar mirasını çiğnedi, ses çıkartmadık. Kurduğun partiyi kapatıp, arşivini yaktılar... Alkışladık... Çünkü biz izindeyiz Ata’m... Her sabah güne “Türküm, Doğruyum, Çalışkanım” diye bağıran, geri ve tembel
nesiller yetiştirdik. Sesimiz gür çıkıyor ama eğitimde başarı oranlarımız yerde sürünüyor. Köşklerin bakımsızlıktan dökülüyor... Kocaman resimlerinin asıldığı kamu binaları içinde memurun aç. “Beni emanet ediniz” dediğin doktorların biliyorsun seni “geç teşhisten” erken yolcu ettiler. Merak etme “İzindeyiz” Ata’m...
O dönemde söylediğin bazı sözler bugün 7 kilit altında. Din üzerine, düşünce özgürlüğü üzerine yazdıklarını yazmaya, söylemeye kalkanlar mahkemelerde sürünüyorlar. O gün yazdıklarını, bugün ağıza alamayacak haldeyiz. Seni aşmaktan vazgeçtik, sana ulaşamıyoruz Ata’m... Heykellerin o kadar büyük, posterlerin öyle kocaman ki, ardında bir dolu adam kendi pisliğini gizleyebiliyor. Pislik büyüdükçe heykelleri de büyütüyorlar.
Şu “İzindekiler”in listesini bir görsen inanamazsın Ata’m... Kendini tanıyamazsın. Özlü sözlerini paylaşamıyorlar.
Yılgınlığa düşmememiz için söylediğin “küçük kıvılcımlar, büyük yangınlar doğurabilir” sözünü itfaiye kapısına asmışlar. Bağışla bizi...

İzindeyiz Ata’m...![/size]

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

**
https://icanfootballforum.yetkin-forum.com
Fenerbahçe
Rep Kademesi:
Fenerbahçe
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 7
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 0
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 11/11/10
<b>Yaş</b> Yaş : 26
<b>Nerden</b> Nerden : İstanbul
<b>Lakap</b> Lakap : Exper Exper

MesajKonu: Saygıyla Andık! İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePerş. 11 Kas. 2010, 13:02

**
Dün Ata'mızı saygıyla andık.Okulumuzda saygı duruşunda gülen arkadaşlarım vardı.Saygısızlığın ta kendisiydi.Ben 2 dakika hiç kımıldamadan Ata'mızı andım.İstiklal Marşı söylediğimizda aniden bir rüzgar çıktı.
**
http://www.icanfootball.com
Palermo
Forum Admini
Rep Kademesi: Forum Admini
Palermo
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1048
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10007
<b>Lakap</b> Lakap : Ricardo Palermo

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePerş. 11 Kas. 2010, 13:11

**
Ben ******'ün heykelinin yanında saygı duruşu görevi yaptım 1 kaç arkadaşta bayrağı yarıladı bir arkadaşım istiklal marşını çok hızlı söyledi üstelik söylemekle kalmayıp bir de üstüne güldü istiklal marşını okuduktan sonra onu dövecektim kaçtı. Very Happy
**
https://icanfootballforum.yetkin-forum.com
Cristiano Ronaldo
Developer
Rep Kademesi: Developer
Cristiano Ronaldo
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 364
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 7
<b>Lakap</b> Lakap : Cristiano Ronaldo

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePerş. 11 Kas. 2010, 13:42

**
Benim yanımdaki kızlar çok şımarıyodu 1 tanesini dövdüm sustu Very Happy
**
https://icanfootballforum.yetkin-forum.com/forum.htm
Albert Could
Developer
Rep Kademesi: Developer
Albert Could
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 89
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/10/10
<b>Yaş</b> Yaş : 28
<b>Lakap</b> Lakap : Store a parasını harcamayan düzgün insan.

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimeCuma 12 Kas. 2010, 19:18

**
****** 11Kasım 1938'de ölseydi şuan bu millet 1 adım daha ilerideydi! Atamızı Saygıyla Anıyoruz!!!Özellikle Şunu belirtmek isterim saygı duruşunda yanımdakiler apaci dansı söylüyodu karısık sıradaydık yanımdaki 4.sınıftı arka bahçeye çekip dövdüm onu o gün.
**
L.Messi[GM]
Game Master
Rep Kademesi: Game Master
L.Messi[GM]
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 203
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : -5
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/11/10
<b>Lakap</b> Lakap : Seqill Tsubasa

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePaz 14 Kas. 2010, 22:25

**
Goldberg demiş ki:
Benim yanımdaki kızlar çok şımarıyodu 1 tanesini dövdüm sustu [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

iyi yaptın Very Happy
**
http://www.icanfootball.com/#/userprofile/631325
L.Messi[GM]
Game Master
Rep Kademesi: Game Master
L.Messi[GM]
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 203
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : -5
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 13/11/10
<b>Lakap</b> Lakap : Seqill Tsubasa

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePaz 14 Kas. 2010, 22:25

**
Vıp Player demiş ki:
****** 11Kasım 1938'de ölseydi şuan bu millet 1 adım daha ilerideydi! Atamızı Saygıyla Anıyoruz!!!Özellikle Şunu belirtmek isterim saygı duruşunda yanımdakiler apaci dansı söylüyodu karısık sıradaydık yanımdaki 4.sınıftı arka bahçeye çekip dövdüm onu o gün.

bizimkiler adam gibi durdu andı iyiki dövmüşsün
**
http://www.icanfootball.com/#/userprofile/631325
ozgur555
Amatör Futbolcu
Rep Kademesi: Amatör Futbolcu
ozgur555
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 51
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 22/11/10
<b>Nerden</b> Nerden : Samsun
<b>Lakap</b> Lakap : Samsunlu

MesajKonu: Geri: İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM) Icon_minitimePtsi 22 Kas. 2010, 20:13

**
Bizim Okulda öle yapan çok ama !!!
**

İZİNDEYİZ ATAM(10 KASIM)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası