Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Online Photoshop  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Nick Değişikliği
Nick'imi değiştirmek istiyorum.
Nick'imi değiştirmek istiyorum!
100'Den Geriye Sayma
Burda kopak(Düzenli)
Rodrigez Kaçar...
Kaka geri dondu ;)
Mybb Sitem İçin Logo Çalışmam
Photosop :(
Yeniden Merhaba
Cuma 01 Şub. 2013, 23:53
Cuma 01 Şub. 2013, 21:29
Cuma 01 Şub. 2013, 21:26
Cuma 01 Şub. 2013, 21:17
Perş. 07 Tem. 2011, 06:16
Çarş. 06 Tem. 2011, 16:18
Salı 05 Tem. 2011, 07:08
Çarş. 29 Haz. 2011, 09:03
Paz 26 Haz. 2011, 11:20
C.tesi 25 Haz. 2011, 05:23

ICF Fan Forum'daki "Anan Yahşi Baban Yahşi" konusunu beğendin mi ? Paylaş.

Konu Başlığı
Anan Yahşi Baban Yahşi
Konun Puanı
Nerdeyim? :: Komikler :: Komik Fıkralar
Gözle
Paylaş|

Anan Yahşi Baban Yahşi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Mertforward
Developer
Rep Kademesi: Developer
Mertforward
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 247
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 11
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 24/10/10
<b>Lakap</b> Lakap : Mert Forward

Anan Yahşi Baban Yahşi Vide
MesajKonu: Anan Yahşi Baban Yahşi Anan Yahşi Baban Yahşi Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 19:31

**
İlkokul 3.sınıf müsameremde(4 te olabilir) anlattığım güzel ve komik bir monolog ezberleyene kadar canım çıkmıştı yine de millet kopmuştu. Yıllar sonra aklıma geldi paylaşayım dedim sizlerle paylaşayım:

Geçenlerde bizim akıl doktorunu ziyarete gittim. Bir ara:
-Sana bir fıkra anlatayım ! dedi . Delinin biri öbürüne sormuş:"Neden anafor var da babafor yok?"
Eve geldim . Aklımdan hep anaforla babafor ve babafingo ile anafingo !... Bir de delilik bulaşıcı hastalıklardan değildir derler . İnanmayın! İnsanın başına bir saçma musallat olmasın, bal gibi saçmalamaya başlıyor .
Zaten delirmek kolay , ama saçma bulmak zormuş . Hamdolsun , ben onun zorluğunu da çekmedim . Önce nelerin anası var da babası yok. Onu düşünmeye başladım :
Anadolu var babadolu yok
Anafarta var babafarta yok
Anamur var babamur yok
Anneanne var babababa yok
Anavatan var babavatan yok
Anadili var babadili yok
Anasütü var babasütü yok
Haydi , buna elbette olmaz diyeceksiniz . Ana caddeye ne buyrulur?... Ana cadde var da baba cadde yok!...Yalnız o değil, ana hat var baba hat yok . Anayasa var babayasa yok .
Ana kuzusu deriz de baba kuzusu demeyiz .
Anam ağladı deriz de babam ağladı demeyiz . Bir şeye şaştığımız zaman vay anasını deriz de nedense vay babasını demek aklımızdan bile geçmez .
Meğer dünya analar dünyasıymış . Bu ne saltanat?...
Faize yatırılan paraya bile anapara diyorlar. Keskin zekasıyla göze çarpa kimselere de anasının gözü derler . Fakat kimse babasının gözü demez!!!
Anasından doğduğuna pişman , anasından emdiği süt burnundan gelmiş …. Görüyor musunuz hep ana hep ana!!... Evlenecek kimselere bile öğüt şöyle:Anasına bak kızını al ,kenarına bak bezini al!
El oğlu ne acayip?!.. Bir güzel yemek görünce vay anam vay biye feryadı basar. Fakat , ancak hayret ettiği zamanlarda vay babam vay der!!..
Babalar çocuk doğurmadığı için anadan doğma deyimi yanında bir de babadan doğma deyimi bulunmayışını haydi hoş görelim . Donanmada ana gemi bulunup da baba gemi bulunmayışına ne dersiniz . Bizim emekli Yavuz’a baba gemi lakabı yakışmaz mıydı?
Zaten haksızlık bu kadarla bitmiyor. Masallarda bile dev anası var, fakat dev babası yoktur .
Hıristiyanların bile Meryem anası var , fakat Meryem babası yok.
Düşündükçe insan çileden çıkıyor :
Anason var babason yok, Ananas var babanas yok . Analiz var babaliz yok. Anatomi var babatomi yok . Anahtar var babahtar yok . Anarşi var babarşi yok .
Ee..h!.. Bu doktor bana zorla keçileri kaçırtacak! Kimin anası var babası yok onunla mı uğraşacağım?
Aklımdan anaları atmaya çalıştım . Gelgelelim bu kez de babalar hücuma geçti .
Babaeski var anaeski yok. Babacan var anacan yok . Babayiğit var anayiğit yok. Baba inciri var ana inciri yok . Vapur iskelelerinin bile babası var anansı yok!..
Bunlar aklıma geldikçe ferahladım . Analardan öç alıyordum .Artık analara karşı epeyce bir zafer kazanmıştım . Topuna birden .
Oldukça kuvvetli bir kriz geçirmiştim. Doktoru çağırmışlar. Vay babam vay, vay babam vay . Bu doktor babasının hayrına gelmez !.. Vay dokuz babalı herif vay .
Ev derseniz ana baba günü . Yahu ne üstüme varıyorsunuz . Ben de ana baba evladıyım . Ah rahmetli babaannem olsa şimdi beni kucağına alır, masal anlatırdı .
Doktor durumu sordu:
Hiç!.. dedim. Ana baba sorunu .
-Ne olmuş ana babaya?..
Kiminin anası var babası yok; kiminin de babası var anası yok .
Doktor çok tuhaf bir adam Acılarımı anlamamış gibi güldü:
Aldırma dedi. Anasız babasız değilsin .
Uzatmayalım bütün ev halkı doktorla ağız birliği edip ; Rahatsızsın biraz dinlenmen lazım !
Diye tutturdular. Önce kabul etmedim . Gitmem ben deli değilim tımarhaneye gitmem! Diye bar bar bağırdım . Ama çok yalvardılar . Anan yahşi , baban yahşi diye zorla kandırdılar .Geldik işte!...
**
http://goo.gl/wZBK
Palermo
Forum Admini
Rep Kademesi: Forum Admini
Palermo
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1048
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 10007
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/10/10
<b>Yaş</b> Yaş : 27
<b>Nerden</b> Nerden : İzmir
<b>Lakap</b> Lakap : Ricardo Palermo

Anan Yahşi Baban Yahşi Vide
MesajKonu: Geri: Anan Yahşi Baban Yahşi Anan Yahşi Baban Yahşi Icon_minitimePtsi 20 Ara. 2010, 12:40

**
Paylaşım için tşk
**
https://icanfootballforum.yetkin-forum.com

Anan Yahşi Baban Yahşi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası